۲۰۱۸/۱۲/۱۸ - ۲۰:۴۵:۰۷

با خبرگزاری ها

Sunday, 05 March 2017 15:59

گزارش بازار بورس در روز 11 اسفند ماه

Written by 
Rate this item
(0 votes)

 شاخص کل بورس امروز بعد از نوسان منفی در پایان بیش از 127 واحد کاهش داشت و در نهایت بر روی عدد 77475 ایستاد ولی شاخص کل فرابورس با افزایش کمتر از یک واحدی خود بر روی عدد 870 متوقف گردید. ارزش معاملات روزانه بورسی و فرابورسی در مجموع به بیش از 531 میلیارد تومان رسید.

 

 نمادهای فملی، فارس، تاپیکو و حکشتی بیشترین تاثیر منفی و نمادهای وصندوق، وانصار و ونیکی بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص داشتند.

 بازار در آخرین روز هفته معاملات خود را در غالب گروهها متعادل شروع کرد اما طولی نکشید در بیشتر آنها عرضه ها از تقاضا پیشی گرفتند و قیمتها کاهش یافتند. شاخص هم که در دقایق ابتدایی رشد اندکی داشت رنگ قرمز به خود گرفت و با کاهش به کار خود پایان داد.

خودرویی ها که در ابتدای بازار،  معاملات متعادل و نسبتا مثبتی داشتند با گذشت زمان از قدرت تقاضا در غالب آنها کاسته شد و بیشتر آنها با کاهش قیمت مواجه شدند. خساپا که امروز لیدری گروه خودرویی را داشت و در میانه بازار تا نزدیکی آستانه بالا رشد کرد بعد از جابجایی بیش از 47 میلیون سهم در نهایت متعادل شد و در قیمت صفر به کار خود خاتمه داد.

کماسه امروز که بعد از رشد پرشتاب اخیر برای مجمع عمومی بسته شده بود با صف خرید به تابلوی معاملات بازگشت اگرچه صف خریدش عرضه شد اما در پایان رشد بیش از 4 درصدی را برای خود ثبت کرد.

فلزات اساسی به نسبت سایر گروهها پرتقاضا ظاهر شدند و برخی از آنها مانند فجر، فمراد و وتوکا تا سقف روزانه هم صعود کردند. فلوله که در دوره پیش گشایش صف خرید داشت در دقایق ابتدایی به دلیل شفاف سازی بسته شد و بعد از گذشت دقایقی در قیمتی متعادل مجاز شد.

گروه قندی امروز سبزپوش بودند و غالب آنها افزایش قیمت داشتند. قچار و قهکمت در آستانه بالا داد و ستد می شدند.

 

پالایشی ها امروز در غیاب نمادهای بزرگ خود روز کم رمقی را تجربه کردند و با تغییرات اندکی به کار خود پایان دادند. در این گروه دلیل پوشش 242 درصدی شبریز در عملکرد 9 ماهه و تحقق 286 ریالی سود ناشی از تغییر نرخهای نه ماهه اول سال 95 که توسط وزارت نفت اعلام شده، بوده است.

Read 891 times