۲۰۱۸/۱۲/۱۸ - ۲۰:۴۴:۴۰

با خبرگزاری ها

Sunday, 05 March 2017 15:56

گزارش بازار بورس در روز 9 اسفند ماه

Written by 
Rate this item
(0 votes)

شاخص کل بورس امروز بیش از 15 واحد افزایش داشت و در نهایت بر روی عدد 77590 ایستاد و شاخص کل فرابورس نیز با افزایش بیش از 3 واحدی خود بر روی عدد 869  متوقف گردید. ارزش معاملات روزانه بورسی و فرابورسی در مجموع به بیش از 390 میلیارد تومان رسید.

 

 نمادهای جم، وامید، خاهن، خپارس و حفاری بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای ونوین و وغدیر بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص داشتند.

امروز بازار معاملات خود را در روندی مثبت آغاز کرد و شاخص از همان ابتدا سبز رنگ بود ولی رفته به رفته با گذشت زمان عرضه از تقاضا پیشی گرفت و از رشد شاخص کاسته شد.

امروز شاهد بازگشایی تعدادی از نمادها در گروه های مختلف از جمله قطعاتی و غذایی بودیم. نماد خاهن امروز پس از برگزاری مجمع افزایش سرمایه با رشد 24 درصدی و با قیمت 2715 ریال به گردونه معاملات بازگشت.. نمادهای غدیس و غگلستا در گروه غذایی پس از برگزاری مجمع پیش بینی درآمد هر سهم در محدوده مثبت به تابلو معاملات بازگشتند، نماد غدیس با رشد 15 درصدی و با قیمت 5190 ریال و نماد غگلستا با رشد 5/5 درصد و با قیمت 7701 ریال معامله شدند.

در گروه حمل و نقلی در نماد حسیر با وجود اینکه دیروز یک معامله بلوکی در قیمت 4500 ریال انجام داد امروز با فشار عرضه روبرو شد و تا آستانه پایین قیمتی 3159 ریال نزول کرد این نماد با جابجایی بیش از 4 میلیون سهم در صدر معاملات گروه قرار گرفت. در این گروه نمادهای حسینا و حتاید در پایان بازار با صف خرید بسته شدند.

در گروه سرمایه گذاری امروز معاملات مثبتی را نظاره گر بودیم نمادهای ونیکی و وگستر با صف خرید بسته شدند. نماد وساپا با معامله بیش از 7 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات را در این گروه به خود اختصاص داد.

امروز گروه پالایشی، با توجه به اینکه نمادهای بسته شده گزارشهای خوبی را به بازار مخابره کردند، معاملات منفی را پشت سر گذاشتند. تنها نماد مثبت این گروه شرانل بود.

 

 

Read 893 times