۲۰۱۸/۱۲/۱۸ - ۲۰:۴۳:۳۵

با خبرگزاری ها

Saturday, 02 July 2016 11:20

افزایش ۱۹۵ درصدی صادرات کنسانتره گل گهر در سه ماهه نخست امسال

Rate this item
(0 votes)
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌ گهر از افزایش ۱۹۵ درصدی صادرات کنسانتره نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل خبر داد و اظهار داشت: امسال صادرات کنسانتره شرکت به ۹۰۰ هزار تن رسیده است .
به گزارش تحلیل نوبه نقل از ماین نیوز، ناصر تقی‌زاده در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: سال گذشته برخلاف برخی از شرکت‌ها با توجه به رکود اقتصادی که کاهش تولید را در دستورکار داشتند ما حدود ۲۵ درصد افزایش تولید داده‌ایم که ۶ درصد آن ناشی از افزایش بهره وری بوده است و با کمک همکاران پرتلاشمان ۸ درصد کاهش هزینه تولید داشته‌ایم و اکثر شاخص‌های شرکت بحمداله مثبت شد.
 
وی ادامه داد : مجموع پرداختی‌های شرکت در سال ۹۴ مبلغ یک‌ هزار و ششصد میلیارد تومان بوده است که بخشی از آن در قالب سود سهام و بخشی از ان در قالب افزایش سرمایه شرکت های تابعه و نیز سرمایه گذاری در طرح های توسعه ای بوده است.
 
تقی‌زاده گفت: خطوط ۵ و ۶ کنسانتره شرکت در حال راه‌اندازی مجدد است و به زودی وارد مدار تولید خواهند شد.
 
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر افزود: تولید کنسانتره خطوط ٥ و ٦ در سال گذشته یک میلیون و ششصد و سی و نه هزار تن بوده است و امیدواریم تا پایان سال ۳ میلیون تن تولید برسد.
 
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: راه آهن سیرجان کرمان نیز به عنوان اولین و بزرگترین خط ریلی بخش خصوصی در حال انتخاب مشاور است.
 
وی همچنین از راه اندازی شرکتی جدید در حوزه خطوط ریلی و حمل بار به بندرعباس خبر داد و ابراز امیدواری کرد عمده بار صادراتی شرکت از طریق خطوط ریلی به بندرعباس منتقل شود.
Read 345 times Last modified on Saturday, 02 July 2016 11:25