۲۰۱۸/۱۱/۱۴ - ۱۵:۲۹:۳۶

با خبرگزاری ها

رویدادهای بازار نفت در هفته منتهی به 8 ژانویه 2016( 18 دی 1394) Featured

طی هفته گذشته قیمت جهانی نفت با کاهش قابل توجهی همراه بود ، به طوریکه هر بشکه نفت خام آمریکا با کاهش 10.4 درصدی به 33 دلار و 16 سنت در هر بشکه رسید. هر بشکه نفت خام برنت  دریای شمال نیز با کاهش 10 درصدی در روز پایانی معاملات به 33 دلار و 55 سنت رسید. به این ترتیب قیمت نفت به سطوحی رسید که طی 11 سال گذشته سابقه نداشت.

 

در پی کاهش ارزش یوآن(واحد پولی چین) و دومین توقف اضطراری معاملات در بازار سهام چین طی هفته گذشته که بازارهای آسیایی را در ناآرامی فرو برد، بهای نفت در بازارهای جهانی به کمترین سطح 11 سال گذشته رسید.عرضه بیش از حد و سطوح تولید بی سابقه همچنین روی قیمتها فشار کاهشی وارد کرده است.  تحلیلگران اعتقاد دارند که تنش بین ایران و عربستان فشار کاهشی بیشتری بر قیمتها وارد کرده است. بانک آی ان جی اعلام کرد: ایران و عربستان اکنون هر دو بیشترین توان برای تولید هر چه بیشتر در پیش خواهند گرفت تا سهم بازار بیشتری را از آن خود کنند و این به قیمتها لطمه می‌زند.

به گزارش شانا در روز جمعه ، سعید کوتی، معاون تولید شرکت ملی مناطق نفت خیزجنوبدرباره رکوردگیری انجام شده در این شرکت بیان داشت: رکوردگیری انجام شده در شرکت ملی مناطق نفت خیزجنوب، موفقیت آمیز، ایمن و بدون هیچ حادثه ای انجام شد. وی افزود: نتیجه به دست آمده، حاکی از برنامه ریزی صحیح برای آمادگی افزایش تولید در حد برنامه مصوب به محض لغو تحریم ها بود، به نحوی که در این زمینه هیچ جای نگرانی وجود ندارد.