۲۰۱۸/۱۱/۱۴ - ۱۴:۵۲:۴۲

با خبرگزاری ها

Sunday, 05 March 2017 15:58

گزارش بازار بورس در روز 10 اسفندماه

Written by 
Rate this item
(0 votes)

در بازار سرمایه امروز شاخص بازار با 12 واحد رشد به ارتفاع 77.603 رسید. شاخص هم وزن اما 20 واحد افت نمود. نماگر بازار فرابورس بدون تغییر در ارتفاع 869 ثابت ماند. ارزش معاملات در مجموع امروز بورس و فرابورس 456 میلیارد تومان بود. "فاذر" با 10 میلیارد تومان معامله بیشترین ارزش معاملات بورس را به نام خود ثبت نمود.

 

در گروه خودرو امروز شاهد نوسانات مثبتی بودیم و این گروه لیدری بازار را برعهده داشتند. "خساپا" با افزایش تقاضا بازار به صف خرید رسید و با 46 واحد تاثیر مثبت بر دماسنج بازار تاثیرگذارترین سهم در جهت رشد شاخص بود. در این گروه هم چنین "خگستر" از واگذاری بلوک ۷۰ درصدی فنرسازی خاور خبر داد و با صف خرید همراه شد.

در گروه فلزات اساسی در حالی که اکثر نمادها در بازه منفی معامله می شدند "فلوله" و " وتوکا" و "ارفع" به صف خرید رسیدند. در این گروه "فخاس" با وجود خرید 99 درصدی حقوقی از صف فروش اما هم چنان با صف به کار خود پایان داد و با 49 واحد تاثیر منفی بر شاخص تاثیرگذارترین سهم امروز گشت.

در این گروه ملی مس اولین شرکت دولتی و مشمول اصل ۴۴ حاضر در بورس درباره کاهش ۲۵ درصدی سود سال آینده توضیح داد تا آماده بازگشایی نماد شود.

در میان کانه های فلزی "کنور" به صف خرید رسید. در اخبار این گروه رئیس سازمان بورس از ارسال فرمولی به وزیر صنعت و برخی نمایندگان مجلس خبر داد که در آن دولت دخالتی نخواهد داشت و سنگ آهن و سایر فرآورده های معدنی متناسب با قیمتهای جهانی، قیمت گذاری می شوند.

از میان 4 هلدینگ بزرگ بازار "وغدیر" و "وصندوق" در مجموع 57 واحد به رشد شاخص کمک نمودند.

در گروه محصولات شیمیایی "فارس" و "پارسان" در مجموع 43 واحد تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند. در این گروه "شکربن" با رشد نزدیک به 1 درصدی بازگشایی شد اما بعد از اندکی در سقف قیمتی خود به صف خرید رسید. در اخبار این گروه مدیر عامل پتروشیمی جم خواهان اجرای تخفیف 10 تا 30 نرخ خوارک مایع شد اما معاون وزیر صنعت گفت: نرخ خوراک بسیار پایین، تنها باعث پولدار شدن عده‌ای شد. در کجای دنیا شرکتی با رانت و با منافع مفت توانسته به ارزش افزوده بالا برسد؟

در گروه بانکی  حکمت به قیمت 1240 ریال و با کاهش 2 درصدی قیمت بازگشایی شد

Read 740 times Last modified on Sunday, 05 March 2017 16:02