۲۰۱۸/۱۱/۱۴ - ۱۵:۰۵:۰۸

با خبرگزاری ها

Sunday, 05 March 2017 15:55

گزارش بازار بورس در روز 8 اسفندماه

Written by 
Rate this item
(0 votes)

شاخص کل بورس امروز بعد از نوسان منفی در پایان بیش از 288 واحد کاهش داشت و در نهایت بر روی عدد 77574 ایستاد ولی شاخص کل فرابورس با افزایش بیش از یک واحدی خود بر روی عدد 866 متوقف گردید. ارزش معاملات روزانه بورسی و فرابورسی در مجموع به بیش از 424 میلیارد تومان رسید.

 

 نمادهای پارسان، خساپا، وپست، جم، ونوین بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص داشتند.

 بازار امروز معاملات خود را در غالب گروهها متعادل شروع کرد اما طولی نکشید در بیشتر آنها عرضه ها از تقاضا پیشی گرفتند و قیمتها کاهش یافتند. شاخص هم که در دقایق ابتدایی رشد اندکی داشت رنگ قرمز به خود گرفت و با کاهش زیادی به کار خود پایان داد.

در گروه فلزات اساسی فلوله امروز در ساعت ابتدایی بعد اعلام پیش بینی درآمد هر سهم با افزایش بیش از 12 درصدی قیمت به تابلوی معاملات بازگشت و تا پایان بازار پرتقاضا ظاهر شد و رشد خوبی را تجربه کرد.  

در حمل و نقلی ها در دقایق ابتدایی به دنبال خبر رشد میزان تخلیه بارگیری کانتینر در بندر شهید رجایی نسبت به سال گذشته حسینا تا آستانه بالای روزانه رشد کرد. امروز با عرضه بلوکی حسیر در قیمت 450، این نماد نیز با اقبال بازار مواجه شد و صف خرید تشکیل داد.

در نمادهای بانکی امروز نماد ونوین با کاهش 5 درصدی بازگشایی شد و با تقاضای خریداران رشد 6 درصدی پیدا کرد. نماد وپست هم با افت بیش از 22 درصدی قیمت به گردونه معاملات بازگشت و بعد از جابجایی بیش از 10 میلیون سهم با نوسان قیمتی اندک به کار خود خاتمه داد. این دو نماد در مجموع نماینده افت بیش از 70 واحدی نماگر بازار بودند.

 خودرویی ها روز پرعرضه ای را به ثبت رساندند و غالب نمادهای آن از همان ابتدا در محدوده منفی نزدیک به کف روزانه داد و ستد می شدند. خساپا با معامله بیش از 99 میلیون سهم تاثیر 45 واحدی در افت شاخص داشت.

 

لیزینگی ها امروز یکپارچه مثبت بودند. ولیز در این گروه در سقف روزانه معامله می شد. ولبهمن تنها نماد منفی گروه بود که با کاهش اندکی بسته شد.

Read 333 times