۲۰۱۸/۱۱/۱۴ - ۱۴:۵۴:۳۷

با خبرگزاری ها

Sunday, 05 March 2017 15:53

گزارش بازار بورس در روز 7 اسفند ماه

Written by 
Rate this item
(0 votes)

در نختسین روز کاری هفته در بازار سرمایه شاخص که در ابتدا با رشد همراه شده بود کم کم با افزایش فشار فروش افت نمود تا در نهایت با 16 واحد صعود در 77.863 به کار خود پایان داد.

 

شاخص فرابورس 8/1 واحد افت نمود. در مجموع بورس و فرابورس ارزش معاملات امروز 335 میلیارد تومان بود.

گروه محصولات شیمیایی که امروز بیشترین تاثیر را بر شاخص بازار داشتند. از این گروه "پارسان" و "تاپیکو" در مجموع 69 واحد تاثیر مثبت و "جم" 46 واحد تاثیر منفی بر شاخص گذاشت.

خودرویی ها اکثرا روز منفی را سپری کردند و "خساپا" با 33 واحد تاثیر منفی بر شاخص سومین تاثیرگذار امروز بود. در اخبار این گروه شرکت سایپا که در صدد نهایی کردن قرارداد با پژو تا پایان سال جاری و واگذاری 50 درصد سهام سایپا کاشان است، زمان و شرایط واگذاری 56.7 درصد سهام سایپا دیزل را اعلام کرد. به این ترتیب مقرر شده چهارشنبه آینده 18 اسفند ، یک میلیارد و 494 میلیون و 978 هزار سهم "خکاوه" به قیمت پایه هر سهم 20 تومان، در بازار دوم معاملات بورس عرضه شود.

هم چنین رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه‌ای سازمان بورس از عدم موافقت با افزایش سرمایه ۱۰۱درصدی ایران خودرو دیزل از تجدید ارزیابی خبر داد تا سهام این شرکت با صف فروش سنگینی روبرو شود.

گروه ساخت محصولات فلزی امروز با ارزش معاملات 18 میلیارد تومانی "فاذر" و خرید حقوقی لیدر بازار شد.

در گروه فلزات اساسی "فخوز" با حمایت حقوقی 24 واحد به رشد نماگر بازار کمک نمود.

در اخبار گروه بانک رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه از این پس گزارش های غیرشفاف بانک‌ها پذیرفته نخواهد شد، شرط مهم در گزارش حسابرسی همه بانک‌ها را کفایت مطالبات مشکوک‌الوصول اعلام کرد. هم چنین در آخرین تحولات مدیریتی در بازار سرمایه مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت کناره گیری کرده است.

 

در بازار امروز سهام شرکت بورسی بوتان با اعلام قرارداد استرتژیک با شرکت تابعه بوش آلمان و نمایندگی انحصاری با رشد قیمت و صف خرید روبرو شد.

Read 334 times