۲۰۱۸/۱۱/۱۴ - ۱۴:۵۴:۱۴

با خبرگزاری ها

Sunday, 05 March 2017 15:45

گزارش بازار بورس در روز 3 اسفند ماه

Written by 
Rate this item
(0 votes)

در بازار سرمایه امروز ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﺪﺩ ﮔﺰﺍﺭﺷﺎﺕ ﮐﺪﺍﻝ ﻭ ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽ ﺳﻮﺩ ﺳﺎﻝآینده ﺷﺮﮐﺖ ﻫﺎ ﺗﺎ ﺣﺪﻭﺩﯼ ﺍﺯ ﺷرایط ﺑﺤﺮﺍﻧﯽ ﻓﺎﺻﻠﻪﮔﺮﻓﺘﯿﻢ و کمی از فشار فروش ها کاسته شده است و در نهایت شاخص بورس با 102 واحد صعود، در ارتفاع 77.800 به کار خود پایان داد که "همراه" با کد به کد بین حقوقی ها 40 واحد تاثیر مثبت بر شاخص گذاشت و تاثیرگذارترین سهم امروز گشت.

شاخص فرابورس نیز 5/1 واحد رشد داشت. ارزش معاملات امروز در مجموع بورس و فرابورس 545 میلیارد تومان بود.

در گروه خودرو  عصر روز گذشته "خساپا" که با سرمایه بیش از 3.9 هزار میلیارد تومانی سود هر سهم سال مالی اسفند جاری را 106 ریال در نظر گرفته ، اولین درآمد هر سهم سال آینده را 141 ریال پیش بینی کرده است معاملات امروز این نماد با وجود تعدیل مثبت 33 درصدی در حوالی منفی انجام شد و با 19 واحد تاثیر منفی بر نماگر بازار مهم ترین سهم در جهت افت شاخص بود. "خپارس" نیز از این گروه 10 واحد تاثیر منفی بر دماسنج بورس  داشت. در اخبار دیگر این گروه مدیرعامل سیتروئن با اعلام اینکه نهایی شدن قرارداد با سایپا بسیار نزدیک است، از احتمال متفاوت بودن قیمت و نام محصولات از پیش‌داوری ها خبر داد و گفت: اولین محصول محرمانه سایپا کاشان سال ۲۰۱۸ تولید می شود.

هم چنین در بازار امروز  طبق اعلام قبلی ، ایران خودرو اقدام به عرضه 9.4 درصد سهام بیمه پارسیان نمود که به همان قیمت پایه هر سهم 365 تومان به فروش رسید. این بلوک شامل بیش از 282 میلیون و 279 میلیون سهم "پارسیان" بود که به ارزش بیش از 103 میلیارد تومان عرضه و بابت تسویه بخشی از بدهی های ایران خودرو به یکی از شرکت های لیزینگ وابسته به بانک پارسیان خریداری شد.

قرار است دو بلوک 16 و 2 درصدی گسترش سرمایه‌گذاری‌ ایران‌خودرو و ایران خودرو نیز بابت تسویه بدهی ، عرضه و واگذار شود.

در گروه استخراج کانه های فلزی "کبافق" با رشد 11 درصدی بازگشایی شد.

در گروه ساخت محصولات فلزی "فاذر" به صف خرید رسید و با 5 میلیارد و 600میلیون تومان معامله بیشترین ارزش معاملات امروز را به نام خود ثبت نمود.

از میان 4 هلدینگ بزرگ بازار "وبانک، و "وغدیر" در مجموع 30 واحد تاثیر مثبت بر شاخص گذاشتند.

 

در گروه محصولات شیمیایی نیز "پارسان" و " تاپیکو" در مجموع 28 واحد به رشد شاخص بورس کمک کردند. 

Read 336 times