۲۰۱۸/۱۱/۱۴ - ۱۴:۵۴:۰۱

با خبرگزاری ها

Sunday, 05 March 2017 15:44

گزارش بازار بورس در روز 2 اسفند ماه

Written by 
Rate this item
(0 votes)

 شاخص کل بورس امروز بیش از 39 واحد افزایش داشت و در نهایت بر روی عدد 77698 ایستاد و شاخص کل فرابورس نیز با افزایش بیش از 14 واحدی خود بر روی عدد 864  متوقف گردید. ارزش معاملات روزانه بورسی و فرابورسی در مجموع به بیش از 323 میلیارد تومان رسید.

 

 نمادهای شپنا، همراه، جم و پارسان بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای فخوز، اخابر و کگل بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص داشتند.

امروز بازار معاملات خود را در روندی مثبت آغاز کرد و اکثر گروهها معاملاتی سبز و افزایشی را به ثبت رساندند به طوریکه شاخص از همان ابتدا مثبت شد در دقایق پایانی عرضه ها افزایش یافت و برخی از نمادها معاملات خود را در محدوده منفی به اتمام رساندند. ولی شاخص خود را در محدوده مثبت حفظ کرد.

امروز پالایشی ها با توجه به جو مثبت حاصل از توقف نمادهای شتران و شبندر و تعدیل مثبت شتران معاملات نسبتا مناسبی را پشت سر گذاشتند. نماد شپنا و شاوان با صف خرید بسته شدند. شپنا با جابجایی بیش از 35 میلیون سهم در صدر معاملات گروه قرار گرفت و اولین سهم تاثیرگذار در رشد شاخص بود که حدود 52 واحد تاثیر مثبت بر روی شاخص داشت.

در گروه خودرو و ساخت قطعات نمادها اکثرا قرمزپوش بودند. خساپا با افت 2 درصدی به معاملاتش خاتمه داد و به قیمت 1217 ریال رسید در این نماد بیش از 35 میلیون سهم معامله شد که پرحجم ترین نماد گروه بود. حق تقدم استفاده نشده خپارس امروز در وضعیت مجاز- محفوظ باقی ماند.

 امروز در ابتدای بازار معاملات مثبتی را در گروه ساختمانی شاهد بودیم. ولی در ادامه بازار عرضه ها در این گروه افزایش یافت و نیمی از نمادهای این گروه معاملات خود را در محدوده منفی به اتمام رساندند. نمادهای وآذر، ثامان و ثرود در این گروه با صف خرید بسته شدند.

 

امروز نماد بالاس در ساعات ابتدایی بازار معاملات متعادلی داشت ولی به محض انتشار خبر برنده شدن این شرکت در مناقصه تامین مصالح و اجرای روسازی از ایستگاه میانه تا بستان آباد با تقاضا مواجه شد و به صف خرید رسید.

Read 236 times