۲۰۱۸/۱۱/۱۴ - ۱۴:۵۲:۵۴

با خبرگزاری ها

Sunday, 05 March 2017 15:43

گزارش بازار بورس در روز اول اسفند ماه

Written by 
Rate this item
(0 votes)

در بازار سرمایه امروز در پی نزدیک شدن به پایان سال مالی اسفند جاری و الزام شرکت ها به اعلام اولین درآمد سال مالی آینده ، موجی از  تعدیل مثبت و منفی عادی و معنادار و گاه پیش بینی نشده ایجاد شده و تعداد زیادی از نمادها متوقف گشتند.

شاخص امروز که در ابتدا رشد خوبی را به ثبت رسانده بود اما با افزایش فشار فروش در نهایت با 59 واحد رشد در ارتفاع 77.658 به کار خود پایان داد. شاخص فرابورس اما 7/2 واحد افت را به ثبت رسانید. ارزش معاملات در مجموع بورس و فرابورس 288 میلیارد تومان بود. "فارس" با کد به کد حقوقی ها و 63 واحد تاثیر مثبت تاثیرگذارترین سهم امرو زبود.

در بازار امروز گروه ساختمان و سیمان پرتقاضا ظاهر شدند. در گروه سیمان "سدور" که تا اواخر بازار در بازه مثبت معامله می شد در لحظات پایانی با عرضه شدید حقوقی به بازه منفی کشیده شد تا برای همگان این تردید به وجود آید که آیا تعدیل منفی برای این سهم در راه است؟!!

در گروه خودرو شاخص این گروه با رسیدن به یک مقاومت امروز اکثرا در بازه منفی معامله می شدند و "خساپا" با 6 میلیارد تومان معامله بیشترین ارزش معاملات بورس را به نام خود ثبت  نمود.

در اخبار گروه بیمه بر اساس مصوبه هیئت دولت، حداقل سرمایه ایجاد موسسات بیمه مستقیم ۱۰۰ میلیارد و موسسات بیمه اتکایی ۲۵۰ میلیارد تومان تعیین شد

در اخبار گروه بانک مدیرعامل بانک صادرات در نامه ایی به سهامداران، درباره واگذاری سال گذشته توسعه نیشکر، دلایل زیاندهی و برنامه های آینده را اعلام کرد تا بازگشایی نماد این بانک نزدیکتر باشد. در این گروه " وبملت" با 39 واحد تاثیر منفی، مهم ترین سهم در جهت افت شاخص بود.

دو قلوهای سنگ آهنی نیز در حوالی کف قیمتی معامله می شدند و در مجموع 53 واحد تاثیر منفی بر شاخص بازار گذاشتند.

 

در میان پالایشگاهی ها "شتران" 30 واحد تاثیر مثبت و "شبندر" 23 واحد تاثیر منفی بر نماگر بازار امروز گذاشتند. 

Read 234 times