۲۰۱۸/۱۱/۱۶ - ۱۵:۵۴:۳۱

با خبرگزاری ها

Sunday, 26 February 2017 10:17

گزارش بازار بورس در روز 30 بهمن ماه

Written by 
Rate this item
(0 votes)

 شاخص کل بورس امروز بیش از 409 واحد افزایش داشت و در نهایت بر روی عدد 77599 ایستاد و شاخص کل فرابورس نیز با افزایش بیش از 3 واحدی خود بر روی عدد 852 متوقف گردید. ارزش معاملات روزانه بورسی و فرابورسی در مجموع به بیش از 421 میلیارد تومان رسید.

 

 نمادهای همراه، شبندر، کگل، خساپا، اخابر، بفجر و شتران بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص داشتند.

بازار در آخرین روز  بهمن ماه معاملات خود را در روندی مثبت آغاز کرد. در این ماه خبرهای خوب زیادی به بازار مخابره شد ولی نقدینگی کم مانع از رشد قدرتمند بازار شد. یکی از اتفاقات مهم امروز بازار سرمایه تشکیل جلسه هیات امنای صندوق ثبات بازار سرمایه با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس در وزارت اقتصاد بود.

در گروه سرمایه گذاری نماد ونیرو همانند روزهای گذشته با صف خرید پر حجم همراه بود با این تفاوت که امروز بلاخره بعد از شش روز حجم مبنا خود را پر کرد.

امروز گروه خودرویی و ساخت قطعات به لیدری خساپا از میانه بازار با تقاضا مواجه شدند و اکثر نمادهای این گروه معاملات خود را در محدوده مثبت به پایان رساندند. تنها نمادهای منفی این گروه خاهن، خمحور و خاور بودند. در پایان بازار نماد خودرو به دلیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف گردید گویا این نماد 15 درصد تعدیل منفی خواهد داشت.

گروه پالایشی امروز معاملات متعادل و رو به مثبتی را پشت سر گذاشت. نمادهای شاوان و شتران امروز معاملات خود را با صف خرید به پایان رساندند. شبندر در این گروه با جابجایی بیش از 8 میلیون سهم بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و 46 واحد تاثیر مثبت بر روی شاخص داشت.

 

سیمانی ها امروز با اقبال بازار مواجه شدند و بیشتر نمادهای این گروه با صف خرید همراه بودند. نمادهای سفار و سدشت معاملات خود را در محدوده منفی به اتمام رساندند.

Read 322 times Last modified on Sunday, 05 March 2017 15:45