۲۰۱۸/۱۱/۱۶ - ۱۵:۲۳:۰۹

با خبرگزاری ها

Saturday, 11 February 2017 09:12

گزارش بازار بورس در روز 20 بهمن ماه

Written by 
Rate this item
(0 votes)

بازار امروز معاملات خود را در غالب گروهها متعادل آغاز کرد اما به تدریج از قدرت تقاضا کاسته شد و اکثر نمادها در روندی نزولی به کار خود ادامه دادند.

شاخص هم به تبع معاملات صنایع متفاوت، اگرچه شروع مثبتی داشت اما طولی نکشید رنگ قرمز به خود گرفت ولی در پایان با افزایش بیش از 26 واحدی در ارتفاع 76792 متوقف شد. اما شاخص فرابورس با کاهش کمتر از یک واحدی خود روی 834 باقی ماند. ارزش معاملات بورسی و فرابورسی نیز در مجموع به بیش از 242 میلیارد تومان رسید.

نمادهای فولاد، فملی، ومعادن و وغدیر بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای خودرو، فارس و خساپا بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص داشتند.

ونیرو امروز در میانه بازار با خبر عرضه بلوک 42 درصدی آن توسط سرمایه گذاری توسعه ملی در قیمت 1855 مورد اقبال بازار واقع شد و به سرعت صف خرید سنگینی تشکیل داد.

بانکی ها در دوره پیش گشایش پرتقاضا بودند و شروع مثبتی را تجربه کردند اما در ساعت ابتدایی خریداران عقب نشینی کردند و قیمتها کاهش یافتند. رییس بانک مرکزی اعلام کرده که بانکداری یک فعالیت اقتصادی است که باید توجیه اقتصادی داشته باشد حال آنکه نظام بانکی کنونی زیان ده شده است. همچنین به گفته عبده تبریزی احتمال نکول در بانکها زیاد شده و سپرده گذاران باید مراقب سپرده های خود باشند.

مدیر عامل بانک تجارت از افزایش سرمایه و فروش 4/1 هزار میلیاردی و تحقق درآمد 60 درصدی از فعالیتهای  برون مرزی خبر داد.

در خودرویی ها امروز با خبر تعدیل مثبت خزامیا، این نماد از محدوده منفی به سرعت تا آستانه بالای روزانه رشد کرد. ورنا هم در خصوص فروش نیرو محرکه شفاف سازی کرد و قرار است این بلوک را در قیمت پایه 4265 به فروش برساند با این خبر خمحرکه تا تشکیل صف خرید پیش رفت. غالب خودروییها در دامنه منفی داد و ستد شدند و بیشتر آنها با افت قیمت به کار خود خاتمه دادند. خودرو و خساپا نماینده تاثیر بیش از 42 واحدی در شاخص بودند.

رییس کل بیمه مرکزی گفت مصوبه افزایش سرمایه شرکتهای بیمه بازنگری شده و منتظر تایید دولت هستیم، سرمایه جدید بیمه ها حداکثر 150 و 250 میلیارد تومان میشود. غالب نمادهای بیمه ای امروز منفی بودند.

 

غذایی ها در معاملات امروز خود پرتقاضا ظاهر شدند و تعداد زیادی از نمادهای آن مانند غگلپا، غمهرا، غشان و غشهد صف خرید بودند. 

Read 342 times