۲۰۱۸/۱۱/۱۶ - ۱۵:۲۲:۴۷

با خبرگزاری ها

Saturday, 11 February 2017 09:11

گزارش بازار بورس در روز 19 بهمن ماه

Written by 
Rate this item
(0 votes)

شاخص کل بورس امروز بیش از 87 واحد افزایش داشت و در نهایت بر روی عدد 76766 ایستاد و شاخص کل فرابورس نیز با افزایش کمتر از یک  واحدی خود بر روی عدد 835 متوقف گردید. ارزش معاملات روزانه بورسی و فرابورسی در مجموع به بیش از 679 میلیارد تومان رسید.

 

 نمادهای وتجارت، وبملت و خساپا بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای کگل و اخابر بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص داشتند.

بازار از ابتدا با روندی مثبت آغاز به کار کرد به طوریکه شاخص از همان ابتدا رنگ سبز را به خود دید ولی با گذشت زمان عرضه ها از تقاضا پیشی گرفت و از رشد شاخص کاسته شد ولی شاخص همچنان در مدار مثبت باقی ماند.

بانکی ها روز مثبتی را پشت سر گذاشتند تنها نماد منفی این گروه وکار بود. امروز بانک تجارت با صف خرید روبرو شد و علت توجه به این نماد در این دو روز این است که زمزمه هایی از فروش 50 درصدی سهام سرمایه گذاری ملی ایران در روزهای آینده به گوش می رسد. امروز در بانک خاور میانه شاهد جابجایی 76 میلیون سهم میان دو حقوقی بودیم.

عرضه اولیه برکت که از همان ابتدای گام نهادن در بازار سرمایه پر حاشیه بود در دومین روز ورودش نیز معاملات خود را در محدوده منفی به اتمام رساند البته امروز یک معامله بلوکی 9 میلیونی  در قیمت 2430 ریال در این نماد صورت گرفت.

در گروه سرمایه گذاری معاملات متعادلی را نظاره گر بودیم. وساپا در این گروه به دلیل تعدیل مثبت 75 درصدی و اعلام سود 105 ریالی مورد توجه سهامداران قرار گرفت و در میانه بازار به صف خرید هم رسید ولی در پایان این نماد معاملات خود را در محدوده 3.5 درصد مثبت به اتمام رساند این نماد با معامله بیش از 16 میلیون سهم بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد. امروز در نماد وساپا 2 حدود 23 میلیون سهم بین دو شخص حقیقی کد به کد شد.

 

فروشگاه زنجیره ای رفاه بلوک 10.08 درصدی سهام خود را که چهار روزی مورد رقابت متقاضیان قرار داشت در نهایت طی روز جاری به قیمت هر سهم 16550 ریال به فروش رساند.

Read 346 times