۲۰۱۸/۱۱/۱۶ - ۱۵:۳۴:۵۳

با خبرگزاری ها

Saturday, 11 February 2017 08:59

گزارش بازار بورس در روز 18 بهمن ماه

Written by 
Rate this item
(0 votes)

شاخص بازار سرمایه در کانال 76 هزار باقی ماند .

 

در بازار سرمایه امروز بعد افت شاخص در روزهای گذشته شاهد حمایت در بعضی از نمادهای بازار بودیم. شاخص بازار با 62 واحد رشد در ارتفاع 76.678 به کار خود پایان داد. شاخص فرابورس اما 6/1 واحد افت را ثبت نمود. ارزش معاملات در مجموع بورس و فرابورس 310 میلیارد تومان بود .

در گروه خودرویی امروز شاهد نوسانات مثبتی بودیم. "خکاوه" در این گروه صف خرید بود و "خساپا" حوالی سقف قیمتی رسید این نماد با 43 واحد تاثیر مثبت بر شاخص در جایگاه نخست تاثیرگذاران امروز قرار داشت. "خودرو" نیز از دیگر محرکان رشد نماگر امروز بود. در اخبار این نماد مدیرعامل ایران خودرو با اعلام اینکه هیچ خودرویی از قبل در انبار نداریم، گفت : قیمت نهایی پژو 2008 که در شرکت ایتاپ با سهم مساوی ۵۰ به ۵۰تولید شده، در روزهای آینده اعلام می شود.

در این گروه حق تقدم "ورنا" در حالی که آخرین روز معاملاتی خود را سپری می نمود با خرید و فروش حقوقی ها نزدیک به 27 میلیارد تومان معامله شد و بیشترین ارزش معاملات بورس را به نام خود ثبت نمود.

گروه دارویی که تازه وارد پرهیایو بازار متعلق به آن است امروز لیدر بازار بود. "برکت" که روز گذشته با جنجالی زیاد مبنی بر گران بودن، با قیمت 240 تومان وارد بازار شد امروز در اولین روز معاملاتی خود در اکثر مواقع با وجود حمایت های حقوقی باز هم در بازه منفی معامله شد تا ثابت شود که جنجال های روز عرضه کم بیراه نبوده است، در نهایت با 1 درصد افت قیمت به کار خود پایان داد. این نماد امروز 25 میلیارد تومان معامله شد.

در گروه محصولات شیمیایی "فارس" و "شیراز" با کد به کد حقوقی ها در بازه منفی، در مجموع 53 واحد تاثیر منفی بر نماگر بازار گذاشتند و مهم ترین نمادهای تاثیرگذار در جهت افت شاخص بودند.

بانکی ها که حسابی سهامدران خود را خسته نموده بودند امروز روز نستبا خوبی را سپری کردند و "وتجارت" و "وبملت" در بازه مثبت معامله می شدند. 

در گروه فلزات اساسی "کیمیا" و "فنوال" به صف خرید رسیدند.

 

در اخبار گروه بیمه محسن پورکیانی که به مناسبت دهه فجر در جمع خبرنگاران حاضر شده بود تا آخرین وضعیت بیمه ایران را اعلام کند ، اظهار داشت : بیمه ایران قبل از انقلاب مالک یک بانک بود که به اشتباه با بانک ملت ادغام شد. بنابراین با توجه به موانع قانونی در تاسیس بانک جدید، تصمیم گرفته شده تا سهام یک بانک بزرگ سودده خریداری شود.

Read 253 times